• Športový areál pri Gymnáziu Milana Rúfusa
    • Výstavba financovaná z prostriedkov Banskobystrického samosprávneho kraja
    • Viac informácií o našej škole a podmienkach prijatia na štúdium nájdete v sekcii Pre uchádzačov.
        • Športové súťaže

Už sa nám rozbehli aj športové súťaže. Absolvovali sme okresné kolo vo futsale žiakov SŠ, kde sme po vyrovnaných zápasoch obsadili pekné 3.miesto (reprezentovali nás futbalisti II. - IV. ročníka).

Vo florbale žiakov a žiačok SŠ, sme obsadili dve 2. miesta, kde sme po tesných prehrách nepostúpili na krajské kolo (reprezentovali nás žiaci I. - IV. ročníka).

• Študentské voľby

Dňa 18. 3. 2024 sa na našej škole uskutočnili simulované prezidentské voľby. Všetkým študentom veľmi pekne ďakujeme za účasť.

Výsledky na našej škole boli nasledovné:

• 1. miesto: Ivan Korčok - 130 hlasov - 71,82%
            • 2. miesto: Peter Pellegrini - 21 hlasov - 11,60%
            • 3. miesto: Marian Kotleba - 16
        • Vyrábame bionaftu!

Žiaci TERCIE sa už dlhšiu dobu zaoberajú otázkou, ako zlepšiť životné prostredie v meste. Žijeme v meste, ktoré síce veľa robí pre čistotu prostredia, ale stále má dosť znečistené ovzdušie. A nielen ovzdušie. Ľudia stále poriadne netriedia odpad, hlavne použitý olej. Chceme im ukázať, že sa dá ďalej spracovať, chceme propagovať dôležitosť triedenia odpadu a prečo nevylievať olej do drezu a toalety.

• Celoštátne kolo  Olympiády v španielskom jazyku
          • Celoštátne kolo Olympiády v španielskom jazyku

Dňa 20. marca 2024 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo 33. ročníka Olympiády v španielskom jazyku. Zúčastnil sa na ňom aj náš žiak Michal Cibuľa (III.B), ktorý súťažil v B – kategórii. Súťaž sa konala v priestoroch Štátnej jazykovej školy na Palisádach. Súťažilo sa od skorých ranných hodín v štyroch kategóriách, kde mali možnosť tí najlepší zástupcovia z každého kraja ukázať svoje vedomosti a jazykové zručnosti zo španielskeho jazyka. Výsledky súťaže boli slávnostne vyhlásené v Mirbachovom paláci za účasti španielskej veľvyslankyne pani Lorey Arribalzaga Ceballos, kubánskeho veľvyslanca pána Rafaela Paulina Pina Béquera, ako aj ďalších zástupcov hispánskej kultúry na Slovensku. A hoci sa nám medailové miesto neušlo, už samotná účasť na celoštátnom kole je pre všetkých žiakov úspechom a veľkou skúsenosťou. Miškovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme mu veľa ďalších

• Banskobystrický samosprávny kraj